1. Jarkovská Divadelní Společnost Proskovice

Martin Kowalik

  Skip Navigation Links
Domů
RepertoárExpand Repertoár
SouborExpand Soubor
Diskuse
Rezervace
Odkaz
Přihlásit se
Skip Navigation Links.
1. Jarkovská Divadelní Společnost


Aktuality:


20.09.2022
22.10.2022 v 17:00 představení Markvartovice
10.10.2016
Zkoušení je v plném proudu...
15.01.2016
V rámci spolupráce TJ Sokol Proskovice a ZŠ Proskovice se v rámci divadelního představení 18. 1. odehraje nejdříve dětské představení žáků základní školy v Proskovicích. Dětské představení trvá asi 15 minut.


Civilní povolání: učitel matematiky a fyziky
Narozen ve znamení: Rak
Záliby: sport, ženy, internet
Zvláštní znamení: na introverta nevypadá
Motto: Přišel jsem, viděl jsem ... a uvidíme, jak to dopadne :)
   
Role: 2014 - Charleyova teta - Stephen Spettigue
  2015 - Je to v pytli - HARRY KERWOOD
  2016 - Zkrocení ženy - Petruccio
   

18.1.2017 Rozhovor

 

Co bys chtěl říci o postavě, kterou jsi hrál?

V 1JDS hraji třetím rokem a byl jsem zvyklý na středně velké, komické role, kdy vběhnu na jeviště, udělám zmatek a zase se na pár minut schovám do zákulisí. Petruccio je trochu něco jiného. Na jevišti jsem skoro pořád, takže jsem opravdu rád, že celá hra trvá jen cca 70 minut.

 

Co tobě osobně přinesla zkušenost s touto rolí?

Je to má první zkušenost s velkou rolí. Čekala mě docela slušná porce textu, kde navíc jak režisér, tak autor překladu vyžadovali jeho téměř 100% dodržování. Což u mně bývá problém... Těch přídavných jmen!!! Naštěstí si oba všimli, že mám své limity, a tak mi občas dovolili pozměnit či upravit nějaké to slovíčko :-)

 

Co nového ses dověděl o Williamu Shakespearovi?

Líbí se mi jeho hry. Mám k němu velkou úctu. A je velký rozdíl sledovat jeho hry jako divák nebo je prožívat jako herec. Mohu vám říct, že je to velice náročné.

 

Jak bys ohodnotil zkoušení a kolektiv souboru?

Kolektiv herců prošel výraznou obměnou a změnila se i osoba režiséra. Ale dokázali jsme si na place vyhovět, zažívali při zkoušení spoustu plánované i neplánované legrace. Takže na zkoušení jsem se stejně jako v předchozích dvou letech opravdu těšil.

 

Jak bys ocenil diváky?

Diváci jsou v Proskovicích tradičně skvělí. V souboru si jich vážíme a před každým vystoupením na nás padne mírná nervozita, protože je nechceme zklamat. Ale pak přijde první smích a z nás to všechno postupně opadne a dokážeme si hru stejně jako diváci užívat. Tímto chci všechny místní i přespolní pozvat na poslední dvě představení, konaná na přelomu března a dubna, a myslím, že mohu nejen za sebe, ale i za celý soubor slíbit, že to zase pořádně rozbalíme.

 

  :

Počet návštěv celkem:         80945

Počet návštěv od 06.10.2013 : 62592

© Copyright by První Jarkovská divadelní společnost

Webmaster