1. Jarkovská Divadelní Společnost Proskovice

Úvodní stránka

  Skip Navigation Links
Domů
RepertoárExpand Repertoár
SouborExpand Soubor
Diskuse
Rezervace
Odkaz
Přihlásit se
Skip Navigation Links.
1. Jarkovská Divadelní Společnost


Aktuality:


20.09.2022
22.10.2022 v 17:00 představení Markvartovice
10.10.2016
Zkoušení je v plném proudu...
15.01.2016
V rámci spolupráce TJ Sokol Proskovice a ZŠ Proskovice se v rámci divadelního představení 18. 1. odehraje nejdříve dětské představení žáků základní školy v Proskovicích. Dětské představení trvá asi 15 minut.

 

Milí příznivci ochotnického divadla

 

Vítáme Vás na stránce proskovického divadla 1. Jarkovské divadelní společnosti z Ostravy Proskovic s domovskou scénou v Sokolovně Proskovicích.

 

Připomínáme, co už asi stejně víte. Hra – Manželka po čtyřicítce – od anglických autorů v čele s R Cooneym, a kterou jsme hráli už třikrát na různých místech na jaře, se bude hrát i nastávající sezónu, takže o obvyklé předvánoční představení lidé ochuzeni nebudou. Taky bude mnoho příležitosti pro všechny, kteří jarní představení propásli a měli by zájem hru vidět.

 

Jedná se o konverzační komedii z prostředí jedné anglické středostavovské rodiny a tématem jsou milostné, sousedské a rodinné vztahy. Vše je pojato s typickým anglickým humorem.

 

V hlavních rolích excelují Renáta Skupníkova a Daniel Skřipčák. V dalších rolích se představí Jana Mischingerová, Radek Czempiel a Mirek Vašíček. Od září bude obnoveno zkoušení, protože v obsazení nastane jedna změna, kdy bude třeba nahradit Barču Vašíčkovou. Ta se již věnuje přípravě na profesionální práci na pražské DAMU.

 

V neposlední řadě je možno uvést zajímavost, že hru, kterou jsme objevili my z 1JDS, a která dlouho odolávala pozornosti českých divadelních scén, díky nám uchopili i profesionálové kolem známého režiséra A. Procházky a hru uvádějí po celé republice, i když pod názvem „Už tě mám dost“. Je ostatně typické pro všechny hry R. Cooneyho, že jsou uváděny pod různými názvy.

 

 

Hezkou zábavu s dobrým divadlem

 

za 1JDS Karel Franczyk, vedoucí souboru

 

 

MÍSTA NA NEJBLIŽŠÍ PLÁNOVANÁ PŘEDSTAVENÍ LZE REZERVOVAT V SEKCI REZERVACE

 

 

1. Jarkovská Divadelní Společnost byla založena v roce 2003 a existuje v rámci TJ Sokol Proskovice.

 

Vedoucí souboru:

 

Karel Franczyk, Jarkovská 20, 724 00 Ostrava Proskovice

email: info@1jds.cz

 

Najdete nás zde:                        

  :

Počet návštěv celkem:         80790

Počet návštěv od 06.10.2013 : 62437

© Copyright by První Jarkovská divadelní společnost

Webmaster