1. Jarkovská Divadelní Společnost Proskovice

Úvodní stránka

  Skip Navigation Links
Domů
RepertoárExpand Repertoár
SouborExpand Soubor
Diskuse
Rezervace
Odkaz
Přihlásit se
Skip Navigation Links.
1. Jarkovská Divadelní Společnost


Aktuality:


3.2.2019
Nejbližší představení - 10.3.2019
29.11.2016
Rezervační systém bude spuštěn 15.12.2016
10.10.2016
Zkoušení je v plném proudu...

 

Milí příznivci ochotnického divadla

 

Vítáme Vás na stránce proskovického divadla 1. Jarkovské divadelní společnosti z Ostravy Proskovic s domovskou scénou v Sokolovně Proskovicích.

 

Ti z vás, kdo sledovali na facebooku naši soutěž, to již vědí. Ostatním oznamujeme nyní, že hrou nastávající šestnácté sezóny bude současná komedie z pera dobře známého britského autora Ray Cooneyho s názvem „PRACHY!!!“.

 

Hru připravujeme od léta 2018 a intenzivní zkoušení probíhá od počátku září. Režisérem je zkušený harcovník Petr Rada protřelý mnoha inscenacemi, žánry, divadly i kursy a ověnčený mnoha cenami a uznáními. Soubor zůstává v podobném složení jako loni, jen dvě dámy pauzírují a letos maturující Karlos Skupnik, jenž loni nahradil v souboru svou babičku Karlu, byl nyní vystřídán svou matkou – Renátou Skupníkovou. Komu ani doteď ještě nebylo jasné, že jde o silnou hereckou proskovickou rodinu, ať se těší na premiéru, protože na zkouškách Renáta plně dokazuje, po kom že nadání zdědila i to, po kom že totéž nadání zdědil Karlos.

 

V hlavní roli uvidí diváci tak jako loni Roberta Kolka (s patnácti úspěšně odehranými sezónami na bedrech už spíše profesionál než amatér) a Šárku Janoutovou (letos bude hrát i v noční košilce!) a těšit se samozřejmě mohou i na své loňské oblíbence – Marka Suchého (loni profesor botaniky, letos kriminální policista) a Marka Sendeckého (s velkou námahou přemaskovaný na indického řidiče taxi).

 

Mnohem víc prostoru než loni letos dostanou Daniel Skřipčák a Mirek Vašíček, protože loňskými výkony si o něj hlasitě řekli a svou šanci, jak se zdá, rozhodně nepromarní. Tak se to aspoň všechno jeví z dosavadního zkoušení. Víc napoví premiéra, která by snad mohla být 22. 12. 2018, ale to ještě upřesníme. Zatím, prosím sledujte náš web a připravte se na to, že letošní hra bude: - pořádná jízda - plná dobrého anglického i celkově situačního humoru - velmi se točit kolem peněz a vůbec ne malých - nesmírně společensky nekorektní - náročná na pochopení vymyšlených rodinných vztahů – když je ale divák nepochopí, nestane se vůbec nic - představovat pro hlavní hrdinku Jean Perkinsovou nesnadnou volbu: Má jet na Bali nebo do márnice?

 

Hezkou zábavu s dobrým divadlem

 

za 1JDS Karel Franczyk, vedoucí souboru

 

 

MÍSTA NA NEJBLIŽŠÍ PLÁNOVANÁ PŘEDSTAVENÍ LZE REZERVOVAT V SEKCI REZERVACE

 

 

1. Jarkovská Divadelní Společnost byla založena v roce 2003 a existuje v rámci TJ Sokol Proskovice.

 

Vedoucí souboru:

 

Karel Franczyk, Jarkovská 20, 724 00 Ostrava Proskovice

email: franczyk.karel@1jds.cz

 

Najdete nás zde:                        

  :

Počet návštěv celkem:         0

Počet návštěv od 0:00:00 : 0

© Copyright by První Jarkovská divadelní společnost

Webmaster