1. Jarkovská Divadelní Společnost Proskovice

Úvodní stránka

  Skip Navigation Links
Domů
RepertoárExpand Repertoár
SouborExpand Soubor
Diskuse
Rezervace
Odkaz
Přihlásit se
Skip Navigation Links.
1. Jarkovská Divadelní Společnost


Aktuality:


26.04.2022
představení Velké Němčice 29.4.2022
02.04.2022
Ostravské Buchary
03.02.2019
Nejbližší představení - 10.3.2019

 

Milí příznivci ochotnického divadla

 

Vítáme Vás na stránce proskovického divadla 1. Jarkovské divadelní společnosti z Ostravy Proskovic s domovskou scénou v Sokolovně Proskovicích.

 

Existuje vůbec někdo jako „Ideální muž“? Jak je možné, že někdo, kdo je mladý, krásný a plný ideálů se v průběhu let dost často katastrofálně mění k horšímu? Je výhodou být miláčkem davu anebo naopak prokletím? A může láska mezi mužem a ženou zdárně vydržet i všechny peripetie, které přináší život?

Tyto otázky si kladl kdysi dávno britský spisovatel a dramatik Oscar Wilde a tyto otázky se vracejí i do proskovické sokolovny s veselohrou „Ideální muž“, která z těchto úvah vychází. Dodejme ještě, že Oscar Wilde byl znám rovněž svým břitkým úsudkem, sžíravou ironií, typickým humorem a mnohými důvtipnými bonmoty. To vše se bude snažit předat divákům i kolektiv 1. Jarkovské divadelní společnosti v rámci TJ Sokol Ostrava Proskovice pod vedením Karla Franczyka a režiséra Petra Rady. V hlavních rolích se představí Josef Palička jako mladý lord Worthing a Marek Suchý jako Worthing středního věku.

 

Dále budou hrát ostřílení herci z minulých sezón jako Dan Skřipčák (malíř Basil), Mirek Vašíček (lord Henry), Vašek Franczyk (Arthur), Renáta Skupníková (lady Augusta). Oživením letošní sezóny bude angažování mladých studentek herectví – sestřenic Hanky a Barbory Vašíčkových, které sehrají role mladých snoubenek hlavních hrdinů. V dalších menších rolích se představí nováčci Michal Kraninger a Jana Mischingerová a čechoamerický světoběžník z Frýdku Místku Darren Baker v roli amerického velvyslance. V neposlední řadě stojí za zmínku, že vedoucí souboru a autor tohoto článku Karel Franczyk bude hrát strašidlo.

 

Co dodat závěrem? Zkoušení pokračuje, napětí roste a premiéra je plánována jako obvykle na poslední sobotu před Vánocemi, což letos připadá na 21. 12. Rezervovat lístky bude možné cca 14 dní předem

 

Hezkou zábavu s dobrým divadlem

 

za 1JDS Karel Franczyk, vedoucí souboru

 

 

MÍSTA NA NEJBLIŽŠÍ PLÁNOVANÁ PŘEDSTAVENÍ LZE REZERVOVAT V SEKCI REZERVACE

 

 

1. Jarkovská Divadelní Společnost byla založena v roce 2003 a existuje v rámci TJ Sokol Proskovice.

 

Vedoucí souboru:

 

Karel Franczyk, Jarkovská 20, 724 00 Ostrava Proskovice

email: info@1jds.cz

 

Najdete nás zde:                        

  :

Počet návštěv celkem:         0

Počet návštěv od 0:00:00 : 0

© Copyright by První Jarkovská divadelní společnost

Webmaster